kiedy najwcześniej wykastrować kota

Tomorrow belongs to me!

Temat: kot za i przeciw
Z reguly kocieta tam sa juz zaszczepione i z ksiazeczka zdrowia, a jesli bierze sie doroslego kota/kotke, to najczesciej jest tez wykastrowany. Ceny na poziomie ca. 500-800 sek za jednego. Polecam dwa - robota tak sama, a dwa razy wiecej radosci :). Sa tu tez rozne hotele/schroniska, gdzie kota mozesz oddac na pare dni, jesli wyjezdzasz (jesli nie znajdziesz chetnego wsrod znajomych/sasiadow na czas swojego wyjazdu - u nas zajela sie ostatnio sasiadka i b. sie cieszyla, ze ja poprosilismy; na wakacje krajowe czesto mozesz wziac kota potem ze soba). Zwiekszy Ci sie tez ilosc tematow do rozmow ze szwedzkimi znajomymi ;). Dla nas obecna kotka to trzeci kot w naszej rodzinie, kazdy rownie kochany, nawet jesli trzeba sie liczyc z pewnymi zniszczeniami (notorycznie...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,630,96499020,96499020,kot_za_i_przeciw.htmlTemat: Pomożecie?
Witaj Kornelio! Kotka możesz wziąć po ośmiu tygodniach, będzie Ci się lepiej chował po odkarmieniu przez matkę. Przez pozostały czas dokładaj się do utrzymania kotki, jeśli oczywiście masz na to ochotę. Płeć rozpoznaje się po odległości dziurek, koteczki mają blisko.Kotek powinien zostać wykastrowany po osiągnięciu dojrzałości płciowej tj. nie wcześniej niż 8-9 miesięcy. Kocurka kastruje się najwcześniej wtedy, gdy mocz zdecydowanie zmieni zapach na ostry, kotkę najwcześniej po pierwszej rui. Pozdrawiam.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,128,6410700,6410700,Pomozecie_.html


Temat: 7 tygodniowy kocurek i 4 miesieczna kotka
7 tygodniowy kocurek i 4 miesieczna kotka powiedzcie mi moje drogie co zrobic zeby ztego nie bylo dzieci?tzn kiedy najwczesniej mozna wykastrowac kocura?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,10264,69133825,69133825,7_tygodniowy_kocurek_i_4_miesieczna_kotka.html


Temat: Sterylizacja kota - kiedy?
pełnym zakończeniu rozwoju fizycznego, czyli najwcześniej po pierwszej rui u kotki, albo po wyraźnej zmianie zapachu moczu u kocura, a nawet jeszcze trochę później. Kotka w wieku 1-2 lat i tak jest zdrowa i ropomacicze czy rak sutka jej nie zagraża, chyba że się stosuje środki hormonalne. Kocurowi też się nic nie stanie, jak trochę poczeka na to szczęście. Niektóre rasy kotów dojrzewają długo, np. persy nawet do dwóch lat, dlatego nie można z góry powiedzieć, w jakim wieku należy kota wykastrować, czy to będzie 8, 14 czy 20 miesięcy. Nie jest prawdą ... mocz stopniowo nabierał znośnego zapachu. Dwa takie koty mam aktualnie w domu. Jeden z nich jest kotem dzikim, który przeżył „na wolności” przynajmniej trzy lata, drugi był błąkającym się niewykastrowanym kotem ... między innymi książki doświadczonych weterynarzy, miłośników kotów, którzy nie mają instrumentalnego podejścia do zwierząt. Pozdrawiam, Juliusz. Pozdrawiam, Juliusz.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,128,9768658,9768658,Sterylizacja_kota_kiedy_.html


Copyright (c) 2009 Tomorrow belongs to me! | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.